TETU® 7170 viiltosuojakäsine

Kevyt ja joustava viiltosuojakäsine tarkkuutta vaativiin työtehtäviin

TETU® 7170 on kevyt ja joustava viiltosuojakäsine, joka tarjoaa hyvän yhdistelmän viiltosuojaa, pitoa ja sorminäppäryyttä. Saumaton 13 gauge -neulerakenne tuntuu miellyttävältä kädessä ja mahdollistaa tarkan työskentelyn.

Kämmenen nitriilivaahtopinnoite tarjoaa hyvän pidon ja käyttötuntuman. Pinnoite soveltuu hyvin myös työtehtäviin, joissa käsitellään erilaisia materiaaleja ja esineitä.

Viiltosuojataso 4/E (EN 388) suojaa käsiä tehokkaasti teräviltä materiaaleilta ja esineiltä. Käsine soveltuu monipuolisesti teollisuuden, kokoonpanon ja käsittelyn työtehtäviin, joissa tarvitaan tavallista korkeampaa viiltosuojausta.

Ominaisuudet:

  • Korkea viiltosuojataso 4/E
  • Saumaton 13 gauge -neulerakenne
  • Nitriilivaahtopinnoite kämmenessä
  • Hyvä pito ja sorminäppäryys
  • Kevyt, joustava ja miellyttävä rakenne

Tekniset tiedot:

  • Materiaali: viiltosuojakuituneulos
  • Pinnoite: nitriilivaahto, kämmenpinnoitus
  • Neulerakenne: 13 gauge, saumaton
  • Suojaluokitus: Cat. II
  • Standardit: EN 388, EN ISO 21420
  • Viiltosuoja: taso 4/E
  • Koot: 7, 8, 9, 10 ja 11
  • Pakkauskoko: 120 paria/laatikko, 12 paria/nippu

Sopii erityisesti: kokoonpanoon, teollisuuteen, metallien käsittelyyn, rakennustöihin, varastotyöhön sekä muihin työtehtäviin, joissa tarvitaan korkeaa viiltosuojaa, hyvää pitoa ja sorminäppäryyttä.

Katso myös muut viiltosuojakäsineet valikoimastamme

Ota yhteyttä